| ブランド名: | Endress+Hauser |
|---|---|
| 書類: | FTW33.pdf |
| 最小注文数量: | FTW33-1RT4/0 |
| 価格: | 交渉可能 |
| パッケージの詳細: | オリジナルのパッケージ |
| 受渡し時間: | 8~12週間 |
| 支払条件: | T/T |
| 供給の能力: | 1ヶ月あたり100個 |
| 測定原則: | 導電性 | 供給電圧: | DC10~30V |
|---|---|---|---|
| 周囲温度: | -40 ~ 70°C (-40 ~ 158°F) | プロセス温度: | -20 ~ 100°C (-4 ~ 212°F) |
| プロセス圧力: | 0 ~ 25bar abs (0 ~ 362.5psi abs) | ぬらされた部品: | センサー: 316L、センサー絶縁: PEEK |
The Liquipoint FTW33 is developed for the food industry and meets all international hygiene requirements. The device also fits perfectly for applications in all industries.
Designed for use in pasty and sticky media and media with heavy build-up. Suitable for pipes and in storage, mixing and process vessels with or without an agitator.
| Temperature Range | -20 to +100°C (-4 to +212°F), CIP/SIP to 150°C (302°F) for 1 hour |
|---|---|
| Pressure Range | 0 to 25 bar abs (0 to 362.5 psi abs) |
| Hygienic Certificates | Included |
| Measuring Principle | Conductive |
|---|---|
| Characteristic / Application | Compact point level switch for using in pipes and in storage, mixing and process vessels with or without an agitator, for water based or oil based media, with active build up compensation, flush mounting |
| Specialities | CIP and SIP suitable Conductive foam is detectable or can be switched off |
| Supply / Communication | 10…30 V DC |
| Ambient Temperature | -40 ... 70°C (-40 ... 158°F) |
| Process Temperature | Standard: -20 ... 100°C Cleaning: -20 ... 150°C for 1h (-4 ... 302°F for 1h) |
| Process Pressure / Max. Overpressure Limit | Vacuum ... 25 bar (Vacuum ... 362.5 psi) |
| Main Wetted Parts | Sensor: 316L Sensor isolation: PEEK |
| Process Connection | Thread G1, G1/2, G3/4, M24 |
| Process Connection Hygienic | Clamp ISO 2852 1 to 1 1/2", 2", DIN11851 Pipe union |
| Communication | DC PNP |
| Certificates / Approvals | CSA C/US |
|---|---|
| Design Approvals | EN 10204-3.1 |
| Hygienic Approvals | 3A, EHEDG |